Single

Katarzyna Kowalska z minimum na londyńskie mistrzostwa świata

Katarzyna Kowalska zajęła 7 miejsce w 41. maratonie paryskim, a 1 wśród Europejek. Królewski dystans pokonała w czasie 2:30:24 wypełniając tym samym wskaźnik PZLA na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 4.08-13.08.17r w Londynie. Wszystkich sympatyków lekkiej atletyki i nie tylko serdecznie zapraszamy w tym czasie do kibicowania przed ekrany swoich telewizorów.

Zwyciężczynią wśród pań została 24-letnia Purity Rionoripo (mistrzyni świata juniorek młodszych 2009), która czasem 2:20:55 o 10 sekund poprawiła rekord trasy. Kolejne lokaty zajęły Agnes Barsosio (obie Kenia) 2:20:59, Flomena Cheyech (Etiopia) 2:21:22 i Visiline Jepkesho (Kenia) 2:21:36 – informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Katarzyna Kowalska legitymuje się lepszym rekordem życiowym( 2:29:41 /Berlin 2015r), od wyniku uzyskanego w Paryżu. Wynik z Paryża jest natomiast lepszy od minimum na mistrzostwa świata w Londynie (2:30:45).Kasia 1 Kasia 2